בחירת שם לבן וכיבוד בסנדקות

שאלה: שלום הרב, בעתיד הקרוב, אשתי צפויה ללדת בן בכור. אחד השמות שחשבנו לקרוא לו הוא ׳נדב׳ מכיוון שאנחנו אוהבים את משמעות השם וכן כי יש לו קישור לשמו השני – ׳אהרן׳ על שם הסבא שלי.
עם זאת, קראנו, שבנו הבכור של אהרן הכהן, הומת באש ע״י אלוהים לאחר שהשתמש באש זרה.
רצינו לדעת האם נכון לקרוא לילד בשם זה לאחר מה שקרה לבניו של אהרן הכהן, נדב ואביהוא?

בנוגע לעניין הסנדקות, מדובר בילד ראשון ונכד ראשון לשני הצדדים. שני הסבים לא מילו תפקיד סנדק מעולם. מצד אחד אנחנו מבינים שלפי המסורת נהוג שאביו של האבא משמש כסנדק לבן בכור אך מצד שני לאבא של האמא אין כלל בנים ומעולם לא הגיע למעמד של ברית כאבא. מה לדעתך עלינו לעשות? האם ניתן שסבא אחד ישמש סנדק וסבא שני ימסור לו את הילד או שרק האבא צריך למסור את הילד לסנדק?
נשמח לתשובתך בהקדם.
תודה רבה ובשורות טובות

תשובה: לכ' ג' הי"ו
קודם כל יש לחכות ללידה עצמה לדון בשמות, אך אם כבר שאלת, אומר שלע"ד אין כל בעייה בשם נדב. סך הכל בני אהרן לא היו ח"ו פושעים, אלא היו ענקי ישראל ששגו דוקא מתוך גדלותם ומתוך רצון להתקרב מעבר למה שהיה נכון לעשות באותו מעמד נשגב, וכידוע הקב"ה מדקדק עם חסידיו כחוט השערה.
ולגבי הסנדקאות, כוונתך רצויה, אך יש לדאוג שאביך לא יפגע, ולכן יש לבדוק בזהירות איתו (אחרי הלידה) מה דעתו בנידון, או שמא עלול להקפיד ואז בע"ה תכבד את חמיך בבנכם השני שיבא בע"ה גם הוא בקרוב. והיזהר נא לבחון במידה ואביך מסכים, האם איננו עושה זאת בלב לא בהכרח שלם לגמרי. ואם חמיך צעיר עדיין לדעתי אפשר לחכות בשקט לבן השני כדי לכבדו.
בברכה רבה ושהקב"ה יגמור לטובה לכולכם,

כתיבת תגובה